Dela länk

Kopiera länken nedan för att dela den aktuella produkten.

Skicka in ditt intresse, så hör vi av oss

MOXA EDS-205A/EDS-208A Serien

En populär switchserie i metallkapsling från Moxa för montering på DIN-skena. Finns med upp till maximalt 8-portar som förutom vanliga kopparportar RJ45 även kan bestyckas med fiberportar. Tillgänglig med olika godkännande som exempelvis DNV, EN 50121-4 och e-Mark (E1) (enbart EDS-208A).

  • pic_prod_EDS-205A-208A
pic_prod_EDS-205A-208A
pic_prod_EDS-205A-208A

– Upp till 8-portar
– 10/100Mbit koppar RJ45
– 100Mbit fiber multimode/singelmode SC eller ST
– Montering på DIN-skena alt. vägg med separat tillbehör
– Strömförsörjning 12/24/48VDC
– Finns med standard eller utökat temp. område

Dokument
pic_prod_EDS-205A-208A
pic_prod_EDS-205A-208A

Hirschmann Spider III Serien

En av våra mest sålda switchserier för montering på DIN-skena, upp till 26-portar med en rad olika alternativ för både koppar, fiber och gigabit. Finns i två modellserier, Premium-Line i metallkapsling eller Standard Line i plastkapsling. Tillgänglig med en rad olika godkännande för att exempelvis uppfylla kraven för applikationer på fartyg, fordon, eller inom elkraft.

  • pic_prod_Spider III
pic_prod_Spider III
pic_prod_Spider III

– Upp till 26-portar
– Kopparportar RJ45, 10Mbit/100Mbit/Gigabit
– Fiberportar SC/ST/LC med SFP, 100Mbit/Gigabit, multimode/singelmode
– Montering på DIN-skena
– Strömförsörjning 12/24/48VDC
– Finns med standard eller utökat temp. område

pic_prod_Spider III
pic_prod_Spider III

Moxa EDS-G308, Gigabit switch

EDS-G308 från Moxa är en 8 portars, unmanaged Gigabit switch. Switchen går att kombinera med upp till 2 fiber portar med SFP platser. Switchen är idealisk för applikationer där hög bandbredd är ett krav. Det inbyggda reläet varnar för ström bortfall eller om någon port går ner vilket tillsammans med det robusta höljet, DIN montage och de elektriska egenskaperna gör switchen tillförlitlig i Industriell miljö

 

 

 

– Max 8-portar totalt
– Kopparportar RJ45, Gigabit
– Fiberportar, SFP med LC kontakt, 100Mbit/Gigabit, multimode/singelmode
– Montering på DIN-skena
– Strömförsörjning 12/24/48VDC
– Finns med standard eller utökat temp. område

Dokument

Moxa EDS-G205-1GTXSFP, Gigabit switch

EDS-EDS-G205-1GTXSFP från Moxa är en 5 portars, unmanaged Gigabit switch. 5 koppar portar (Gigabit) samt en SFP plats för en LC kontakt
Switchen är idealisk för applikationer där hög bandbredd är ett krav. Det inbyggda reläet varnar för ström bortfall eller om någon port går ner vilket tillsammans med det robusta höljet,
DIN montage och de elektriska egenskaperna gör switchen tillförlitlig i Industriell miljö

 

– Max 6-portar totalt
– 5 x Kopparportar RJ45, Gigabit
– 1 x Fiberport, SFP med LC kontakt, 100Mbit/Gigabit, multimode/singelmode
– Montering på DIN-skena
– Strömförsörjning 12/24/48VDC
– Finns med standard eller utökat temp. område

 

 

 

 

Dokument